عملکرد فلش مموری ها

خانه / دانستنها / عملکرد فلش مموری ها

عملکرد فلش مموری ها

توسط
در دانستنها

شیوه عملکرد فلش مموری ها

در واقع فلش مموری ها برای ذخیره اطلاعات همانند یک منبع استوار فعالیت می کنند ، یعنی اینکه در آن ها قسمت دارای حرکتی وجود ندارد و تمامی وظایف برعهده مدارهای الکترونیکی می باشد . درست در مقابل فلش مموری ها ، هارد دیسک ها هستند که دارای قسمت های متحرک هستند و این مسئله یکی از علل آسیب پذیری آنها نسبت به فلش مموری ها می باشد .
سر عت جابجایی دیتاها در فلش مموری ها
فلش مموری ها دارای سرعت بسیار معقولی جهت انتقال دیتاها هستند. این سرعت بالا برای شما بیشترین استفاده از این فلش مموری ها را امکان پذیر می کند . مثلا” هنگامی که فیلم هایی که دارای کیفیت های بالایی هستند از روی فلش مموری اجرا می شوند ، در یک ثانیه باید حجم بالایی از دیتاها را از درون فلش مموری بخوانند به همین سبب به فلش مموری هایی نیاز است که ظرفیت کافی جهت ذخیره کردن اطلاعات را دارا باشند و هم حاوی سرعت بالایی جهت انتقال اطلاعات باشند .

چگونگی مراقبت از فلش مموری ها

علت قابل اهمیت و بارز در معیوب شدن و یا سوختن فلش مموری ها ایجادد نقصی می باشد که در قسمت پورت های یو اس بی در قسمت جلوی کیس امکان به وجود آمدنش است. به این علت است که این پورت ها توسط سیم های مجزایی به مادربورد ارتباط داده شده اند و این مسئله ممکن است سبب اتصال نابجا به ورودی های روی مادربورد شود و موجب اتصالی شود. در صورتی که پورت های یو اس بی عقب کیس به علت اتصال مستقیم و فاقد رابط به مادربورد ، احتمال خطای پایین تری داشته و به همین علت است که استفاده از فلش مموری ها بهتر است از طریق پورت های پشتی کیس باشد تا احتمال به وجود آمدن مشکل به درصد پایینی برسد.

آیا میتوان فلش مموری ها را تعمیر نمود؟

جهت از بین بردن معایب و تعمیر فلش مموری ها به سبب سایز کوچک آن ها و همچنین کوچک بودن قسمت های درونی آن ها این کار بسیار سخت و یا به عبارتی غیر ممکن است . اگر این امر ( تعمیر فلش مموری ها ) میسر شود ، به علت اینکه می بایست هزینه زیادی صرف این کار شود پس این مسئله نمی تواند به صرفه برای مصرف کنندگان باشد . بهترین نتیجه ای که از این مطلب می توان گرفت این است که در صورتی که فلش شما دچار مشکل شد و دیگر کار نکرد و یا سوخت به فکر تهیه یک فلش مموری جدید باشید.
اگر بعد از اتصال فلش مموریتان با کامپیوتر مشکلی پیش آمد ، نرم افزارهای رایانه ای متنوعی که می توانند تعمیر فلش مموری شما را انجام دهند ، وجود دارند. برای مثال اگر فلش مموری شما دچار ویروس شود و نتوانید از فایل های ذخیره شده درون آنها استفاده کنید ، لازم است که توسط این نرم افزارها فلش مموری خود را تعمیر نمایید تا به صورت اولیه برگشته و همچنین توسط این نرم افزار ها می توانید دیتاهایی که توسط ویروس از فلش مموری شما حذف شده یا دیگر اجرا نمی شوند را بازسازی کنید و به اصطلاح فلش مموری خود را فورمت FORMAT نموده و یا اینکه دیتاهای قبل را برگردانید.

Recent Posts

ارسال نظر

تماس با ما

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt

متن خود را برای جستجو وارد نماید