مشخصات سخت افزاری فلش مموری

خانه / دانستنها / مشخصات سخت افزاری فلش مموری

مشخصات سخت افزاری فلش مموری

مشخصات سخت افزاری فلش مموری

در این مقاله به بررسی مشخصات سخت افزاری فلش مموری می پردازیم.

حافظه فلش مموری بر اساس منطق های NAND ، NOR اسم گذاری شده است که سلول های غیر وابسته فلش مموری در واقع ویژگی های داخلی متناسبی با درگاه نشان می دهد در صورتیکه EPRON ها بیش از نوشته شدن باید تماماً پاک شود فلش مموری های نوع اول یعنی همان نوع NAND قادر هستند که بطور هم زمان در بلوک هایی که غالباً هم از کل دستگاه کوچک تر می باشند بخواند حتی نوشته شوند . فلش مموری های از نوع NOR می گذارند که یک بایت روی محلی که پاک شده است بدون هیچ گونه وابستگی ای خوانده و یا نوشته شوند ، فلش مموری های نوع NOR و NAND به منظور ذخیره کردن پیکر بندی Data در محصولات دیجیتالی بسیار استفاده می گردد که در گذشته توسط EPRON یا حافطه ایستاتیک دارای باتری انجام گرفت.

از معایب حافظه فلش مموری می توان به تعداد انگشت شمار چرخه های نوشتن و یا خواندن یک بلوک اشاره کرد.

برای امن کردن بیشتر کامپیوترتان جدای از رمز عبور می توانید برای امنیت بیشتر فلش مموری خود را تبدیل به کلید کنید به طوری که قبل از اتصال فلش مموری امکان دسترسی به سیستم وجود ندارد که از طریق نرم افزاری مثل Predator و یا نرم افزار های مشابه استفاده نمایید . هم چنین از طریق فلش مموری می توانید ویروس را شناسایی و از ببین ببرید تنها با نصب آنتی ویروس روی فلش مموریتان .

حافظه فلش مموری جوری طراحی شده استکه حتی می توانید بازی مورد علاقه تان را هم روی فلش مموری بریزید ، بدون این که نگران خراب شدن سیستم عامل و گم کردن مرحله های ذخیره شده باشید .

اما حتماً از قبل اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل ها یکی باشند و حتماً بازی مورد نظرتان این قابلیت را داشته باشد.

هم چنین در مورد ساختار و ترکیب بندی حافظه فلش مموری NOR در ادامه باید افزود که در هر Cell فلش مموری نوع NOR یک بخش انتهایی دارد که به طور مستقیم به زمین اتصال دارد و بخش پایانی دیگر آن به یک خط بیت اتصال دارد و نام گذاری این نوع حافطه فلش مموری به این خاطر بوده که مشابه یک گیت NOR عمل می کند و زمانیکه فقط حتی یکی از خط های سکه High شود ترانزیستوری که مسئولیت ذخیره کردن عملیات می باشد خط بیت خروجی را Low می کند. اما در مورد ساختار و ترکیب بندی حافظه فلش مموری NAND این نوع فلش مموریدر حافظه اش از ترانزیستورهایی استفاده می کند که گیت آن شناور می باشد و طوری به هم اتصال دارند که عمل شبیه سازی گیت NAND را انجام می دهند و تعداد قابل توجهی از ترانزیستور های موجود بصورت سری بهم وصل شده اند و خط بیت تنها زمانی Low می گردد که همه ی خط های کلمات High شده باشد.

و در ادامه باید افزود که حافظه فلش مموری ها از نوع NOR با جانشین کردن یک ترانزیستور با سری دسته های لینک شده در واقع یک سطح مشخصی از آدرس دهی مازاد به آنها اضافه می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۱۷۴۶۵۰-۰۲۱ شرکت تلاش تماس حاصل فرمایید.

مشخصات سخت افزاری فلش مموری

پست های توصیه شده

ارسال نظر

تماس با ما

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt

متن خود را برای جستجو وارد نماید