چگونه مموری کارت مناسب با گوشی خود را انتخاب کنید

خانه / دانستنها / چگونه مموری کارت مناسب با گوشی خود را انتخاب کنید

چگونه مموری کارت مناسب با گوشی خود را انتخاب کنید

چگونه مموری کارت مناسب با گوشی خود را انتخاب کنید

تعریف مموری کارت:_hde0689

یک حافظه فلش الکترونیکی ( مموری کارت) دستگاه ذخیره‌سازی اطلاعات است که برای ذخیره اطّلاعات دیجیتالی به کار می رود که معمولاً در بسیاری از دستگاه‌ها ی الکترونیکی از جمله لپ‌تاپها، تلفن همراه،دوربین‌های دیجیتالی، دستگاه پخش صوتی دیجیتال و کنسول بازی استفاده می‌شوند. مموری کارت ها امکان نوشتن و پاک کردن چندباره اطلاعات در آن وجود دارد و بدون نیاز به برق اطلاعات را حفظ می‌کنند.

در بازار امروز کارت ها ی حافظه جانبی یا مموری کارت ها ی متعددی وجود دارد ، اکثر دستگاه ها ی تلفن همراه جدید از سه رده اصلی مموری کارت پشتیبانی می کنند . این رده ها عبارتند از : Class 10  و UHS-1 Class 1 و UHS-1 Class 3 است.

حال به نکاتی در مورد انتخاب مموری کارت می پردازیم تا در هنگام خرید بدانید چگونه مموری کارت مناسب با گوشی خود را انتخاب کنید .

نخستین نکته ای که در انتخاب مموری کارت باید به آن توجه کرد ظرفیت آن می باشد:

شما معمولا هنگام انتخاب بین دو نوع از کارت حافظه  SDHC و SDXC بر سر دو راهی قرار می گیرید . در حالی که تنها تفاوت کارتها ی  SDHC و SDXC در ظرفیت آن ها می باشد.

ظرفیت مموری کارت ها ی SDHC از۲ تا ۳۲ گیگا بایت و ظرفیت کارت ها ی SDXC از ۳۲ گیگا بایت تا ۲ ترابایت می باشد .

شما ممکن است به خرید مموری کارت با ظرفیت بالا وسوسه شوید، ولی باید بدانید که دستگاه شما چه کارتی را پشتیبانی می کند. اینجا لیستی از بهترین دستگاه ها ی اندروید با کارت ها ی حافظه جانبی نوشته شده است.

  • گلکسی اس و اس ۷ اج : ۲۰۰ گیگابایت
  • ال جی وی ۱۰: ۲ ترابایت
  • موتورلا جی ۲۰۱۵ : ۳۲ گیگابایت
  • سونی اکسپریا زد ۵ کامپکت : ۲۰۰ گیگابایت

وان تاچ آیدل ۳ : ۳۲ گیگابایتبعد از این که ظرفیت مموری کارت خود را تعیین کردید، نوبت به  مشخص کردن سرعت آن است . سرعت کلاس مموری کارت شما مشخص کننده دریافت سریع اطلاعات می باشد.

کلمه اختصاری UHS به معنای فوق العاده سریع می باشد که در حال حاضر دو نمونه درگاه انتقال اطلاعات دارد . این درگاه نقش اتصال مموری کارت با سخت افزار تلفن همراه را دارد که با برچسب ها ی شماره   ۱و ۲ به شناسایی سرعت بالای کارت حافظه جانبی کمک می کند. کارت ها ی UHS-2 ،که حاوی یک ردیف اضافه از پین ها هستند ، در حال تولید بوده ولی تعداد محدودی از دستگاه ها ی موبایل این ها را پشتیبانی می کند . کارت های حافظه SDHC  و SDCX می توانند هرکدام از این سه نمونه باشند چرا که ظرفیت و حافظه به صورت مستقیم با هم در ارتباط نیستند . اینجا حداقل سرعت با اهداف خاصی از هر کلاس نوشته شده است .

دومین نکته مهم در انتخاب مموری کارت  سرعت آن می باشد :

  • Class 10 سرعت ۱۰ مگا بایت بر ثانیه : عکسها ی پشت سرهم و فایل ها ی ویدئویی با کیفیت ۱۰۸۰p
  • UHS-1 Class 1 سرعت ۱۰ مگا بایت بر ثانیه : ویدیوها ی زنده و فایل ها ی ویدئویی با کیفیت  ۱۰۸۰p
  • UHS-1 Class 3 سرعت ۳۰ مگا بایت بر ثانیه : ویدئوها ی زنده و فایل ها ی ویدئویی با کیفیت ۴k

با مطالعه این مقاله دریافتید چگونه مموری کارت مناسب با گوشی خود را انتخاب کنید ، برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تلاش ، با شماره ۸۸۱۷۴۶۵۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

Recent Posts

ارسال نظر

تماس با ما

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt

متن خود را برای جستجو وارد نماید