مقالات

علت و راه حل شارژ نشدن اسپیکر بلوتوثی

اسپیکر بلوتوثی خانگی گلکسبیت gs17

همزمان با افزایش محبوبیت گوشی های هوشمند بلوتوث دار، اسپیکرهای بلوتوث بسیار محبوب شده اند. اسپیکرهای بلوتوثی پرتابل برای گوش دادن به موسیقی در موقعیت های مختلف مناسب هستند. آنها قابل حمل هستند و استفاده از آنها آسان است و می توان از آنها برای گوش دادن به موسیقی یا پادکست در حین رفتن به محل کار یا زمانی که در حال حرکت هستید استفاده کرد.

در حالی که بلندگوهای بلوتوثی بسیار محبوب هستند، اما بدون مشکل نیستند.  بلندگوهای بلوتوثی بی سیم ممکن است شارژ نشود. این می تواند بسیار خسته کننده باشد زیرا این مشکل می تواند اسپیکر شما را غیر قابل استفاده کند. در این مقاله شایع ترین دلایل شارژ نشدن اسپیکر بلوتوثی، راه های مختلف رفع آن ذکر خواهد شد.

علت شارژ نشدن اسپیکر بلوتوثی

انواع اسپیکر بلوتوثی وجود دارد که عملکرد آنها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین باید دفترچه راهنمای اسپیکر بلوتوثی را مطالعه کنید و ببینید آیا روش منحصر به فردی برای شارژ آن وجود دارد یا خیر.

تعدادی از اسپیکرها دارای کابل USB هستند، در حالی که برخی دیگر از آداپتور برق استفاده می کنند.

راه حل تعمیر اسپیکر بلوتوثی که شارژ نمی شود

اولین قدم این است که در صورت داشتن گارانتی با خدمات پس از فروش شرکت تولیدکننده تماس بگیرید. اسپیکر بلوتوث ممکن است به ولتاژ یا جریان خاصی برای شارژ نیاز داشته باشد. ممکن است باتری اسپیکر آسیب دیده نیاز به تعویض داشته باشد. و یا نیاز به تعویض سیم شارژ خراب شده باشد.

مرحله بعدی این است که مطمئن شوید از شارژر درست استفاده می کنید. سپس بررسی کنید که دوشاخه، کابل USB یا خود بلندگوی بلوتوث مشکلی نداشته باشد.

اکثر اسپیکرهای بلوتوثی دارای باتری های قابل شارژ داخلی هستند. باتری های قابل قابل شارژ مادام العمر قابل استفاده نیستند. مطمئن شوید که دکمه پاور روشن است و آن را برای چند ثانیه نگه دارید.

ممکن است لازم باشد اسپیکر بلوتوث خود را یک روز کامل در حال شارژ نگه دارید تا 100٪ شارژ شود.

چگونه اسپیکر بلوتوثی را که روشن نمی شود تعمیر کنید؟

ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که اسپیکر بلوتوثی روشن نمی شود. محتمل ترین دلیل نداشتن شارژ کافی است. اسپیکر بلوتوث بدون برق کار نمی کند. احتمال بعدی این است که درگاه شارژ اسپیکر خراب است یا باتری آسیب دیده است.

چگونه یک اسپیکر بلوتوث را ریست کنیم؟

برای ریست کردن و تنظیم مجدد کارخانه factory reset باید تمام تنظیمات اسپیکر بلوتوث را به حالت پیش فرض کارخانه برگرداند.

یک اسپیکر بلوتوث چند سال عمر می کند؟

طول عمر استفاده از باتری اسپیکر بلوتوث حداقل 3 سال می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *