مقالات

چگونه فلش مموری خود را از شر ویروس ها نجات دهیم

فلش مموری ویروسی

فلش مموری ویروسی چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که روی فلش مموری خود اطلاعاتی از قبل عکس و فیلم و فایل های مختلف داشته باشید که مهمترین اطلاعات زندگی شما باشد و نیاز شدیدی به این اطلاعات دارید. اما وقتی فلش را به سیستم خود متصل می کنید در قسمت درایو هم حجم فلش مموری به طور صحیح نمایش داده می‌شود و اما درون فلش مموری هیچ فایلی موجود نیست.
به احتمال زیاد فلش مموری و کارت حافظه شما ویروسی شده و همین ویروس‌ها باعث عدم نمایش اطلاعات مموری شده است. در ادامه مقاله سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای مهار فلش ویروسی را به شما خواهیم گفت.

فلش مموری ویروسی

حل مشکل فلش مموری ویروسی

راحت ترین و بهترین راه برای خلاص شدن از ویروس فلش مموری فرمت کردن فلش مموری است. در صورتی که اطلاعات و فایل های مهم و ضروری ندارید.

1.دکمه ویندوز و  R  را همزمان فشار دهید تا پنجره Run  باز شود. سپس Cmd  را تایپ کنید و اینتر را بزنید تا Command Prompt  باز شود.
2. دستور زیر را تایپ کنید و اینتر بزنید :   * *:attrib –h –r –s / s / d x
3. به جای کلمه X باید نام فلش مموری را وارد کنید.

به احتمال زیاد پس از انجام این مرحله مشکل شما حل خواهد شد. اما اگر باز هم قادر به مشاهده فایل ها نیستید می توانید در قسمت تنظیمات فولدر نمایش فایل ها را فعال کنید.

1. دکمه استارت ویندوز را بزنید.
2. کلمه Folder Option  را در کادر سرچ وارد کنید و پس از شناسایی شدن وارد آن شوید.
3. در این قسمت تب view را باز کرده و گزینه Show Hidden Files , Folders and Drivers  را انتخاب کنید و تیک Hide Protected operation system files  را بردارید و سپس روی Yes و Apply  و Ok  کلیک نمایید.

برای اینکه مجددا فلش ویروسی نداشته باشید بهتر است از آنتی ویروس‌های قدرتمند استفاده کنید تا فایل‌های مخرب را شناسایی و حذف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.