مقالات

بهترین روش‌ های نگهداری از هارد اکسترنال

نگهداری از هارد اکسترنال

روش‌ های نگهداری از هارد اکسترنال

با توجه به قیمت لوازم دیجیتال مخصوصا حافظه‌های جانبی مانند هارد اکسترنال، فلش مموری‌ها و سایر حافظه‌های جانبی که مهمترین اطلاعات‌مان را در آن‌ها ذخیره می‌کنیم، حفظ و نگهداری از حافظه‌های جانبی اهمیت به سازایی برای ما دارد. در این مقاله به بهترین روش نگهداری از هارد اکسترنال خواهیم پرداخت.

روش‌های مراقبت از هارد اکسترنال (HDD)

1. موقع خواندن یا نوشتن اطلاعات بر روی هارد آن را در مکانی ثابت و محکم نگه دارید. هارد موقع خواندن یا نوشتن اطلاعات باید در مکانی باشد که گردش آزاد هوا وجود داشته باشد. از کیف ضد آب و ضد ضربه برای هارد خود استفاده کنید.

2. اگر هارد شما SSD نیست آن را هر 2 هفته یک بار Defrag کنید. مرتب بودن اطلاعات بر روی هارد باعث می شود هد کمتر حرکت کند و بیشتر عمر کند. اما هاردهای SSD احتیاجی به این کار ندارند.

3. پس از پایان کار با هارد اکسترنال اول برق آن را با Safe Remove قطع کنید، بعد آن را جدا کنید. هارد را مستقیم به پورت های پشت کیس متصل کنید، پورت های جلو کیس امکان خرابی هارد شما دارد.

مراقبت و نگهداری از هارد اکسترنال

4. از برنامه های کد گذاری اطلاعاتتان بر روی هارد دیسک استفاده کنید. و ترجیحا از برنامه خود سازنده هارد دیسک استفاده نمایید
چون ساختار هارد خود را بهتر می شناسد.

5. اگر هارد شما خودش سیم برق دارد آن را به یک محافظ برق متصل نمایید. اول دو شاخه سیم را به پریز متصل کنید و بعد سر دیگر آن را به هارد متصل کنید. چون اکثرا خود سیم ها محافظ دارند و بعضی اوقات که دو شاخه به برق متصل شوید جرقه می زند اما با این کار جلوی آن را می گیرید.

6. اگر شما اطلاعات مهمی را بر روی هارد خود نگه می دارید از برنامه های ضد سرقتی بر روی هارد خود استفاده کنید، تا هارد خود را ردیابی کنید.

7. از آنتی ویروس پرتابل بر روی هارد خود استفاده کنید که با اسکن فایل های در حال انتقال جلوی ویروسی شدن هارد را بگیرید.
برنامه هایی وجود دارد که جلوی حذف اطلاعات هارد دیسک تان و یا ریختن فایل جدید را به هاردتان می گیرد. در مواقعی که فقط می خواهید اطلاعات روی هاردتان را بخوانید این قابلیت فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.