مقالات

مموری کارت

کارت حافظه

مموری کارت ، یک حافظه الکتریکی ذخیره سازی اطلاعات است که برای ذخیره سازی اطلاعات دیجیتالی استفاده می شود که در بسیاری از دستگاه های الکترونیکی اعم از لپ تاپ ها، تلفن همراه، دوربین دیجیتال، دستگاه های صوتی و . . . استفاده می شود. مموری کارت ها گنجایش ذخیره سازی مختلفی دارند که این میزان کلاس اندازه کارت را مشخص می کند.
همه مموری کارت ها سرعت یکسانی ندارند. سرعت مموری کارت شما زمانی که به عنوان یک کاربر معمولی از دوربین خود استفاده می کنید ضرورت خاصی ندارد، اما اگر از مموری کارت برای عکاسی حرفه ای استفاده می کنید و با دوربین خود عکس های پیاپی می گیرید و نیاز داشته باشید که عکس ها در فرمت RAW ذخیره شود به یک مموری کارت پر سرعت نیاز دارید.
سازندگان مموری کارت برای توضیح سرعت کارت از کلاس سرعت استفاده می کنند.
چهار کلاس سرعت مختلف وجود دارد 2 و 4 و 8 و 10 ، کلاس 10 سریع ترین است . کلاس 10 برای ضبط ویدئو های Full HD و عکسبرداری سریع و پیاپی کار آمد است . کلاس 4 و 6 برای ضبط ویدئو های HD مناسب است. در حالی که کلاس 2 کندترین آن ها ست و برای ذخیره ویدئو های استاندارد SD مناسب است.
دو کلاس سرعت فوق سریع UHS هم وجود دارد که برای استفاده های حرفه ای طراحی شده و از لحاظ قیمت خیلی گران است . UHS ها برای دستگاه های خاصی که از آن ها پشتیبانی می کند طراحی شده است .
کلاس سرعت روی هر مموری کارت درج می شود ، نماد هر یک از کلاس ها را در عکس زیر مشاهده می کنید:

اگر کلاس سرعت روی مموری کارت درج نشده باشد این کارت SD کلاس 0 است . این کارت ها در زمانی تولید شده اند که کلاس بندی سرعتی SD ها وجود نداشته است و سرعت آن از مموری کارت کلاس 2 هم کندتر است .

ظرفیت

همانند فلش مموری ها و SSD ها و دیگر منابع ذخیره سازی مموری کارت ها هم ظرفیت های متفاوتی دارند . ظرفیت کارت های SD بین 2 تا 32 گیگا بایت و کارت های SDXC که جدیدترین استاندارد این کارت ها هستند که بین 32 گیگا بایت تا 2 ترابایت ظرفیت دارند. برای استفاده از این کارت ها باید دستگاهی داشته باشید که از آن ها پشتیبانی می کنند.

مشخصات رم موبایل

رم موبایل دارای دو مولفه اصلی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد : 1-کلاس 2-حجم رم
که تمامی مشخصات آن بر روی خود رم قابل رویت است .

مساله مهم در مورد حجم رم موبایل این است که تفاوت بین 4 گیگ و 8 گیگ میزان قابل توجه ای است در صورتی که از لحاظ قیمت تفاوت چندانی ندارد به همین خاطر پیشنهاد می شود در هنگام خرید تفاوت چند هزار تومانی این دو ظرفیت را نادیده گرفته و حجم بالاتر آن را تهیه کنید.

رای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88174650-021 شرکت تلاش تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *