مقالات

مشکل اتصال اسپیکر بلوتوثی مولتی پوینت یا چندنقطه ای multipoint

هنگام خرید دستگاه های بلوتوثی مانند اسپیکر، هدفون و هدست، درک ویژگی های مختلف مشخصات بلوتوث ضروری است. برای مثال، یکی از اصطلاحاتی که ممکن است هنگام خرید هدفون به آن برخورد کنید، در دسترس بودن یا نبودن بلوتوث چند نقطه ای مولتی پوینت است.

بلوتوث چند نقطه ای مولتی پوینت چیست؟

بلوتوث چند نقطه ای قابلیتی است که به دستگاه های دارای بلوتوث مانند هدفون، هدفون یا اسپیکرهای قابل حمل اجازه می دهد تا به طور همزمان به چندین منبع صوتی مانند تلفن هوشمند و لپ تاپ متصل شوند. با شروع نسخه 4.0، بلوتوث قابلیت اتصال همزمان به چندین دستگاه را اضافه کرد.

اهمیت کلیدی بلوتوث چند نقطه‌ای این است که شما را قادر می‌سازد بین دو منبع صوتی مختلف بدون نیاز به فرآیند جفت‌سازی بلوتوث جابجا شوید. بطور مثال می توان در مهمانی ها برای افزایش صدای موسیقی، از جفت کردن دو اسپیکر بلوتوثی multipoint استفاده کرد. این قابلیت در اسپیکرهای بلوتوثی گلکسبیت gs06  پلاس، اسپیکرهای 8 اینچی وجود دارد.

حل مشکلات مربوط به جفت شدن چند نقطه ای بلوتوث

Multipoint یک فناوری بلوتوث است که یک دستگاه بلوتوث را قادر می سازد به طور فعال با بیش از یک دستگاه در یک زمان جفت شود. این بدان معناست که اسپیکر بلوتوثی می‌تواند به طور همزمان با یک تلفن و اسپیکر دیگر جفت شود.

اگرچه multipoint (چندنقطه ای) برای سال ها بخشی از استاندارد بلوتوث بوده است، محصولات زیادی در بازار وجود ندارد که از تکنولوژی multipoint پشتیبانی کنند. بنابراین، اگر با راه‌اندازی اتصال چند نقطه‌ای مشکل دارید، اولین کاری که باید انجام دهید، با جستجوی “

multipoint Bluetooth”  یا مراجعه به دفترچه راهنمای محصول، دوباره بررسی کنید که دستگاه شما از multipoint پشتیبانی می‌کند.

مشکل اتصال دستگاه‌های چند نقطه‌ای مولتی پوینت

اگر در افزودن دستگاه دوم به اسپیکر مولتی پوینت مشکل دارید، این مراحل را دنبال کنید تا مطمئن شوید که آن را به درستی اضافه می کنید.

  1. به اولین دستگاه مانند دستگاه بلوتوث تک نقطه ای جفت شوید.
  2. اولین دستگاه جفت شده را خاموش کنید و دومی را جفت کنید.
  3. پس از جفت شدن با دستگاه دوم، دستگاه اول را روشن کنید. بعضی برندها نیاز به نصب نرم افزار دارند.

اگر نمی توانید به دستگاه چند نقطه ای که قبلاً جفت شده است وصل شوید

دستگاه های بلوتوث چند نقطه ای می توانند به طور همزمان به دو دستگاه متصل شوند. اگر اسپیکر بلوتوث چند نقطه ای به طور خودکار به دو دستگاه موبایل و اسپیکر دیگر متصل نمی شود، ممکن است با دستگاه سومی جفت شود.

اگر از یک برنامه برای انتخاب دستگاه‌های چند نقطه‌ای مولتی پوینت استفاده می‌کنید، به برنامه بروید و دو دستگاهی را که می‌خواهید به طور همزمان متصل شوند تغییر دهید.

اگر از برنامه ای برای انتخاب دستگاه های چند نقطه ای خود استفاده نمی کنید، باید دستگاهی را که اتصال خود را از دست داده است دوباره جفت کنید. این دو مرحله ساده را دنبال کنید.

  1. از دستگاه چند نقطه ای به دستگاه بلوتوثی که به طور فعال با چند نقطه جفت شده است استفاده کنید.
  2. دستگاهی را که اتصال آن قطع شده است را مجدداً جفت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *