مقالات

راه حل وصل نشدن بلوتوث به اسپیکر خانگی یا خودرو

عدم اتصال بلوتوث گوشی موبایل و اسپیکر

فناوری بلوتوث هم باورنکردنی است و هم استفاده از آن در بعضی مواقع آزاردهنده است. زیرا ممکن است اتصال بلوتوث صورت نگیرد.

به عنوان مثال ممکن است که گوشی موبایل به صورت خودکار با اسپیکر بلوتوثی ارتباط برقرار نکند. در این مقاله یک استراتژی عیب‌یابی سریع و آسان ارائه می دهیم تا هر زمان که گوشی موبایل و اسپیکر توسط بلوتوث جفت نشدند از آن استفاده کنیم.

1. آیا بلوتوث روی گوشی موبایل فعال است؟

اگر بلوتوث گوشی موبایل غیرفعال باشد، باعث عدم اتصال می شود. از طرف دیگر، رادیوهای بلوتوث و وای فای گوشی ممکن است از نظر فنی فعال شوند، اما موبایل روی حالت هواپیما تنظیم شده باشد که به طور خودکار سیگنال‌های وایرلس تلفن را غیرفعال می‌کند.

2. پاور و جریان را در هر دو دستگاه بررسی کنید

روشن و خاموش کردن اسپیکر بلوتوثی و گوشی موبایل یا لپ تاپ یک راه عالی برای رفع مشکل عدم اتصال دستگاه های بلوتوثی است. ممکن است برخی برنامه ها، اپلیکیشن ها و فرآیندهای ناخواسته فعال شده باشند.

اگر با این کار مشکل برطرف نشد، ممکن است دستگاه بلوتوثی در یافتن سیگنال بلوتوث اسپیکر خانه، لپ تاپ و … با مشکل مواجه شده باشد.

3. آیا اسپیکر قابل شناسایی است؟

روی بدنه اسپیکر بلوتوثی معمولا دکمه ای با نماد بلوتوث وجود دارد که در هنگام اتصال به دستگاه دیگر اغلب با یک صدا همراه است نشان دهنده این پیام است که اسپیکر یا بلندگو در حال جست‌وجو است.

توجه داشته باشید که اکثر بلندگوهای بلوتوث از یک LED آبی چشمک زن استفاده می کنند تا نشان دهند که در حال شناسایی هستند.

4. اسپیکر را از لیست دستگاه های ذخیره شده لیست بلوتوث حذف کنید

اگر در گذشته با موفقیت به اسپیکر بلوتوث وصل شده اید، احتمال زیادی وجود دارد که بلندگو به لیست دستگاه های ذخیره شده گوشی یا هر وسیله دیگری اضافه شود.

هنگامی که سیستم کار می کند، هنگامی که بلندگو روشن می شود، اتصال بین تلفن و بلندگو بی سیم به طور خودکار شروع می شود (به شرطی که تلفن شما به دستگاه دیگری متصل نباشد). با این حال، هنگامی که سیستم از کار می افتد، اتصال نیز از کار می افتد.

یکی از راه‌های رفع این مشکل این است که منوی تنظیمات بلوتوث آیفون یا گوشی اندرویدی خود را باز کنید. به لیست دستگاه‌های ذخیره‌شده بروید. هنگامی که آن را پیدا کردید، نام اسپیکر را از لیست حذف کنید. به مرحله 3 برگردید و از دکمه بلوتوث بلندگو وایرلس استفاده کنید تا دوباره قابل شناسایی باشد.

اگر به پایان مقاله رسیده اید و هنوز اتصالی بین تلفن هوشمند و بلندگوی بلوتوث خود ندارید، ممکن است مشکل سخت‌افزاری وجود داشته باشد. ممکن است نیاز به تماس با سازنده دستگاه و خدمات پس فروش اسپیکر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *